Vision Sistem - Firewall

VISION Sistem VISION Sistem

29 Ağustos 2022 Diğer-Herşey (15) /Herşey (22) (17)

Vision Sistem - Firewall

Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...


Vision Sistem, Güvenlik – Bir insanın en büyük ihtiyaçlarından biri ve yalnızca çevrimdışı dünyada değil, çevrimiçi dünyada bile. Biz insanlar her zaman bize zarar verebilecek varlıklardan korunmak isteriz. Yani evlerimizin kapılarına kilit takmamızın nedeni tam da bu değil mi? Online dünyadaki ihtiyacımız da tam olarak bu. Teknolojideki bu büyük gelişmelerle birlikte, insanlar internete ve onları internete bağlayan cihazlara giderek daha fazla bağımlı hale geldi. Parolalarınızı hatırlamaktan, gizli verilerinizi tutmaktan finansal işlemlerinizi gerçekleştirmeye kadar. Bütün bunlar günümüzde internet aracılığıyla yapılmaktadır.

Ancak, tüm bu işlemleri kendi kilidinizi takmadan gizli verilerinizi saklayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Doğru! İster inanın ister inanmayın, ancak güvenlik duvarlarına özel bir ilgi göstermediyseniz, mücevherlerinizi değerli veriler gibi internetin her yerinde bulunan soygunculara ifşa ediyor olabilirsiniz. Bu veriler, e-posta şifrelerinizi, kredi kartı şifrelerinizi, önemli iş verilerinizi ve oluşturduğunuz diğer tüm internet hesaplarınızı içerir. Bu kadar umursamaz olduğunu hayal et!

Vision Sistem

Vision Sistem, Ve sadece cihazınıza bir şifre koymanın verilerinizi koruyacağını düşünüyorsanız, o zaman siz, arkadaşım balonunuzu patlatmak isteyebilirsiniz. Ama endişelenme! Çünkü sonuçta, asla her zamankinden daha geç değil, değil mi? Bu yazıda, İnternet ve ağ oluşturmanın en önemli yönü olan Güvenlik AKA Firewall hakkında konuşacağız. Firewall, trafiği filtreleyerek ve yabancıların bilgisayarınızdaki özel verilere yetkisiz erişim elde etmesini engelleyerek ağınızı korumanıza yardımcı olan hem donanım hem de yazılım olabilen bir güvenlik aygıtıdır.

Vision Sistem, Daha basit bir ifadeyle, Firewall, bağlı olduğunuz ağları kontrol ederek verilerinizin güvenliğini sağlayan bir ağ aracıdır. Ve bu o değil. Bir Firewall sizin için çok daha fazlasını yapar. Yeni başlayanlar için, yalnızca kötü amaçlı içeriğin ağınıza girmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda verilerinizi etkileyebilecek yazılımların bilgisayarınıza yüklenmesini de durdurur. Ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirleyerek size farklı seviyelerde koruma sağlar.

Firewall

Vision Sistem, Ancak önemli soru, FIREWALL BUNLARIN TÜMÜNÜ nasıl yapıyor? Basit bir cihaz, gizli verilerinizi İnternet'teki tüm şüpheli varlıklardan nasıl koruyabilir? Peki, onun sürecini deşifre edelim. Firewall ne için kullanılır? (Neden Firewall kullanmalısınız) Önce Firewall'un ağınızdaki verileri nasıl filtrelediğini derinlemesine anlayalım. Ağa eklendiğinde, bir Firewall bariyer görevi görmeye başlar. Bunu, ağınıza giren her veri paketini belirli bir dizi kurala göre kapsamlı bir şekilde analiz ederek yapar.

Vision Sistem, Belirli bir veri paketi bu güvenlik kontrol listesini geçerse, kolayca aktarılır. Ancak, bir veri paketi tek bir kurala göre bile şüpheli ise, derhal engellenir ve Firewall kullanıcısından bu veri paketini daha fazla işlemek için gözden geçirmesi istenir. Bu nedenle, herhangi bir veri paketinin bir Firewall üzerinden kolayca aktarılması gerekiyorsa, doğrulanmış veya güvenilir bir kaynaktan veya IP adresinden gönderilmesi gerekir. Ancak tüm güvenlik duvarları, veri iletimi ve güvenliği ile aynı formatta ilgilenmez. Veri paketlerini gözden geçirme süreci, kullandığınız güvenlik duvarının türüne göre değişir. Birden fazla Firewall türü vardır. Bazılarına bakalım.

Firewall Türleri

Öncelikle fiziksel durumlarına göre 2 tür Firewall vardır. Biri dahili olan bir yazılım Firewall, ikincisi ise geniş bant veya yönlendirici gibi bir donanım güvenlik duvarıdır. Bu 2 Firewall, ağınıza güvenlik sağlamak için farklı biçimler kullanan çeşitli diğer alt türlere ayrılmıştır.

Aşağıdakiler güvenlik duvarlarının alt türleridir:

 • Paket filtreleme güvenlik duvarları
 • Proxy hizmeti güvenlik duvarları
 • Durum bilgisi olan çok katmanlı denetim (SMLI) güvenlik duvarları
 • Birleşik tehdit yönetimi (UTM) güvenlik duvarları
 • Yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW)
 • Ağ adresi çevirisi (NAT) güvenlik duvarları
 • Sanal güvenlik duvarları

Vision Sistem, Tüm bu güvenlik duvarları, nihayetinde ağınızdaki gizli verilerinizi korumak için kullanılır, ancak bunu yapmak için farklı yollar kullanır. Şimdiye kadar verilerinizi bilgisayar korsanlarından ve hırsızlardan korumak için bir Firewall kullanmaya ikna olmuş olabileceğinizden eminiz. Ancak hala sisteminizde neden bir güvenlik duvarına ihtiyacınız olduğu konusunda kafanız karıştıysa, size avantajlarını sıralayalım.

Firewall kullanmanın avantajları

Burada, cihazınızda depoladığınız verileri korumak ve internetteki çevrimiçi varlığınızı güvence altına almak için ağınız için iyi yönetilen bir Firewall kullanmanın ayrıntılı bir listesi bulunmaktadır.
 • Ağ Trafiğinizi Çok İyi İzler
 • Virüs Saldırılarını Etkili Bir Şekilde Durdurur
 • Cihazlarınızın ve hesaplarınızın hacklenmesini önler
 • Casus yazılımların sistemlerinize girmesini engeller
 • Çevrimiçi gizliliğinizi ve veri gizliliğinizi destekler
 • Teknolojik olarak güncellenen tehdit koruması sağlar
 • Güvenlik duvarlarının çok yönlülüğü, kişisel ağınıza en uygun olanı bulmanızı sağlar.
 • Ağ hızınızı etkilemez
 • Güvenlik duvarlarının kurulumu kolay ve etkilidir
Vision Sistem, Ve bunlar değil! Ağınızda bir Firewall kullanmanın çok daha fazla avantajı vardır. Bunların çoğu - daha iyi ve kendi korumanız için. Çevrimiçi tehditler ve saldırılar benzeri görülmemiş bir hızla yükseliyor. İnternette bulunan kötü niyetli bir varlığın bir sonraki hedefinin ne zaman olacağını asla bilemezsiniz. Ve bu nedenle, her zaman teknolojik savunmanızı sürdürmeniz gerekir. Ve harika bir Firewall ile tam da bunu yapabilirsiniz!

Kaynak: https://www.visionsistem.com/


Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...Herkesyazar Ara