Hangi çay neye iyi gelir? Bitki çaylarının muazzam faydaları

Onur Tutuş Onur Tutuş

31 Aralık 2020 Yeme-içme (82) /Alkolsüz İçecekler (2) (24)

Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...


Hangi çay neye iyi gelir?” diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Her bitki çayının belli bir soruna şifa olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin metabolizmanızın yavaş olmasından şikayet ediyorsanız yeşil çal tam size göre. Ya da uykusuzluk geceleri kronik uykusuzluk çekiyorsanız bir bardak papatya çayı sizin kolayca uyumanızı sağlayabilir.

Bunların dışında yandaki tabloda gördüğünüz üzere size bitki çaylarının temelde neye iyi geldiğini gösterdik. Gelin şimdi de ”Hangi bitki çayı neye iyi gelir?” konusunu detaylı bir şekilde tek tek açıklayalım.

Gribe hangi çay iyi gelir?

Bunun dışında ”Grip oldum ne yapmalıyım?” sorusunun cevabı tarçın çayı içmek olabilir. Çünkü tarçın çayı geçmişten bu yana gribe çare olma konusunda kendisini ispat etmiş bir çaydır. Ayrıca oldukça da lezzetlidir.

Gerginliğe hangi çay iyi gelir? Cevap: Bir fincan Tarçın Çayı!

Bazen günün stresi ya da iş tresi dolayısı ile kendimizi çok stresli hissederiz. Kendimizi ne zaman stresli hisseder isek bir fincan melisa çayı içelim ve tüm gerginliğimizden kurtulalım.

Mide bulantısına ne iyi gelir? Cevap: Bir fincan sıcak zencefil çayı

Hangi çay neye iyi gelir?” listesindeki son bitki çayımız zencefil çayıdır. Mide bulantısına iyi gelen yöntemler arasında belki de en zahmetsiz olanı çay içmektir. Eğer mide bulantınız var ise bir fincan zencefil çayı içmeyi deneyin. Eğer geçmez ise doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

Bitki çaylarının faydaları

Sonuç olarak baktığımızda bitki çaylarının birçok sorunumuza çözüm olduğunu ve bitki çaylarının ne kadar faydalı içecekler olduğunu görüyoruz. Her ne kadar tıptaki gelişmeler sayesinde birçok hastalığımız için doktora gitsek de, günlük yaşantımızda bazı sorunlarımızı doğal yollar ile giderebiliriz. Bitki çayları bunun en güzel örneğidir.

https://sefintercihi.com/wp-content/uploads/2020/12/hangi-cay-neye-iyi-gelir.jpg.webp


Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...Herkesyazar Ara