Pozitif enerji

Herkes  Yazar Herkes Yazar

01 Ekim 2020 Diğer-Herşey (7) /Herşey (17) (25)

Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...


Etrafımız pozitif enerjiyle çevrili. Bütün bu enerji bizi motive edebilir, öğrenmemize yardım edebilir ve hedeflerimize ulaşmamız için ilerlememizi sağlayabilir.

Peki, dilediğiniz zaman pozitif enerjiyi çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Gereken pozitif enerjiyi çeken bir mıknatıs haline gelmek için bazı kolay adımları atmanız yeterli.


“Pozitif enerji üreten ve negatif enerjiden kaçınan kişi olmalısınız, negatif enerjiyi güçlendirmemelisiniz.”

– Stephen Covey

Pozitif şekilde düşünmeye başlarsak, pozitif enerjiyi çekeriz , böylece bolluk dolu mutlu bir hayatımız olur.

İç enerjimizi dışarı yansıtmayı öğrenmemiz gerek. İç dünyamızda pozitif olur ve bunu dış dünyaya yansıtırsak, hayatımızı mutluluk ve pozitif enerjiyle yaşarız. Ayrıca hayatımızda her şey daha kolay olacaktır.

Pozitif enerjiyi nasıl çekeriz?

Geçmişe takılıp kalmayın ve gelecek konusunda da fazla düşünmeyin. Başınıza gelmiş şeyleri değiştiremezsiniz ve gelecek ise henüz yaşanmamıştır. Halen keşfedilecek bir çok sürpriz vardır.

Zor olsa da şu ana odaklanmalıyız. Geçmişteki hatalarımızdan dersler çıkarmalı, geleceği ve gelecekte bizi şaşırtabilecek şeyleri iyimserlikle beklemeliyiz.

Çoğu zaman çoktan yaşanmış konular hakkında ya da gelecekte olabilecekleri düşünerek zamanımızı boşa harcarız. Oysa yapmamız gereken şu ana odaklanmaktır. Önemli olan tek şey, budur.

Hayatın yalnızca tek bir an olduğunu ve zamanın su gibi aktığını unutmayın. Şu an bulunduğunuz yer ve zamandan faydalanmaz, rüyalarda kaybolmuş bir halde yaşarsanız, değerli anları kaçırmış olursunuz. Şu ana odaklanın ve her günü iyimserlik, arzu ve güçle yaşayın.

Size bu bakımdan yardımcı olması için uygulamanız gereken tekniklerden biri, meditasyondur. Günde yalnızca birkaç dakika meditasyon yaparak şu anın farkına varabilir, her şeyi daha açık şekilde görebilir ve ihtiyacımız olan sakinlik ve huzura ulaşabiliriz.

“Meditasyon yapmalıyız, böylece bize mutluluk veren şeyleri düşünürüz. Çünkü bundan zevk aldığımızda her şeye sahip oluruz, buna sahip değilsek elde etmek için elimizden geleni yaparız.”

– Epicure

Düşüncelerinizi gözlemleyin, sansürlemeden analiz edin. Nereye gitmek istediğinizi düşünüp gözünüzde canlandırın ve şu an bulunduğunuz yer ve ana odaklanmaya başlayın.


Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...Herkesyazar Ara