Stephen Hawking'in Kıyamet Teorisi

Herkes Herkes

14 Haziran 2017 Köşe Yazısı (15) /Felsefe (9) (54)

Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...


Ünlü İngiliz bilim adamı Stephen Hawking, dünyanın 2800'de sona ereceğini iddia ediyor. Doğanın kendini bitireceğini iddia eden ünlü fizikçi; "Bilim ilerleme kaydetmeli ve yaşanacak yeni bir gezegen bulunmalı." diyor..

Yaptığı her açıklama ile olay yaratan 58 yaşındaki ünlü bilim adamı Stephen Hawking, kainatın sonu hakkında İngiliz BBC Televizyonu'na açıklamalar yaptı. (01 Ekim 2000) BBC Televizyonu, Hawking'e ayırdığı özel programda, tekerlekli sandalyeye mahkum bilim adamıyla bilgisayar aracılığı ile konuştu. Spikerin sorularını bilgisayarına yazdıklarıyla cevaplayan Hawking, Küresel ısınmadan,buzulların erimesinden bahsettiği sırada Antarktika kıtasında 45 km uzunluğunda 17 km2 bir buzdağı koptuğu haberi televizyondan altyazı ile geçti. "Yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük bilim adamının insanlığa uyarısı ciddiye alınmalı" yorumunu yapan BBC, "Hawking, falcı değil, istatistikler onun ne derece doğru söylediğini kanıtlıyor. Hawking, ne kadar gerçekçi olduğunu konuşurken bile ispatladı." açıklamasını yaptı. Zamana karşı yarıştığımızdan bahseden Hawking, diğer bilim adamlarına da şöyle seslendi; "İnsan, başka gezegenler keşfedemezse, dünyayla birlikte 1000 yıl içinde yok olacak". 2 hafta içinde gerçekleşecek olan Dünya Çevre Konferansı öncesi, felaket haberlerini sıralayan Hawking, dünyanın sonu gelmeden insan neslinin yaşaması için başka gezegenlere göç edilmesi gerektiğini söyledi.
Hawking'in dünyanın sonu teorisini dünyanın önde gelen bilim adamlarından Dünya Çevre Örgütü İklim Değişimi bölümü Başkanı Dr. Ute Collier, Amsterdam Üniversitesi Çevre Programı ve İklimler Kürsüsü Başkanı Prof. Pier Vellinga da doğruladı. Hawking, Kıyamet teorisine geçtiğimiz 100 yıl içinde meydana gelen doğa olaylarını inceleyerek ulaştığını söylüyor ve onları şu şekilde sıralıyor:

  1. Orta Amerika'da ölüm saçan büyük fırtına ve kasırgalar.
  2. Güney Amerika'daki fırtınalar
  3. Amerika'yı sellere boğan El Nino isimli iklim değişikliği
  4. Britanya'da meydana gelen bütün sel gibi doğa felaketleri
  5. Kutuplardan kopan buzdağları
  6. Asya'yı kasıp kavuran kuraklık
  7. Asya ve Afrika'da kuraklıktan doğan ve ölümlere neden olan hastalıklar.

Hawking'in Kıyamet Teorisi'ne Göre;

2000-2400 Yılları Arası:
El Nino yüzünden iklim değişiklikleri olacak. İklim değişikliği nedeniyle sıtma, tifo gibi hastalıklar yeniden baş gösterecek. Kasırga ve hortumlar dünyayı kasıp kavuracak. Sera etkisi şiddetini arttıracak. Önümüzdeki 100 yıl içinde meydana gelecek ısı değişimleri, bitki örtüsünü etkileyecek. Buzulların erimesi, su baskınlarını arttıracak. Alp dağları başta olmak üzere, birçok bölge büyük çığ felaketlerine sahne olacak. Isınma, bugünkü hızıyla devam ederse, 400 yıl içinde Alp dağlarında kar kalmayacak.

2400-2500 Yılları Arası
Özellikle Güney Yarımküre etkilenecek. Güney Yarımküreden, Kuzey Yarımküreye büyük göçler başlayacak. Su seviyesi, okyanuslarda hızla yükselecek. Aynı dönemlerde, Güney Avrupa'da büyük bir kuraklık başlayacak. Kuzey Avrupa ise, sel suları ile boğuşacak.

2500-2800 Yılları Arası
Güney Yarımkürede ölümden kaçan insanlar,Kuzey Yarımküreye göçünce, göçler ülkeler arası savaşlara neden olacak. Çevre kirliliği, doğal kaynakları kurutacak. Kuzey ve Güney kutbundaki buzullar eriyecek, karaların çoğunu su kaplayacak.

2800 Yılı ve Sonrası
Dünyanın atmosferi değişecek ve Dünya, Mars gibi sülfürik asitlerden oluşacak, içinde hiç bir canlı yaşayamayacak.
--------------------------------------------------------------

Kaynak: komploteorisisitesi.tripod.com/kt.html
(+Görsel Katkı) 
 


Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...Herkesyazar Ara