TANRININ PİÇLERİ

M. Ali KAYA M. Ali KAYA

22 Nisan 2017 Edebiyat (87) /Şiir (37) (38)

Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...


TANRININ PİÇLERİ 

           

           Ben ?
            Beni boş verin asıl siz kimsiniz? Duygusal mısınız yoksa meteryalist mi ?  Beyaz yakalı mısınız yoksa mavi mi? Dürüst müsünüz yoksa yalancı mı ? Mutlu musunuz, mutsuz mu? Dindar mısınız mesela yada ataist, belki de deist? Sağcı mısınız solcu mu yada orta yolcu mu? 
Dediğim gibi benim kim olduğumun bir önemi yok asıl siz kimsiniz?
Durun ben tahmin edeyim sizleri TANRININ PİÇLERİ, sizler yalnızlığa terk edilmiş yokluklar içinde hayat süren meteryalist görünümlü duygusalsınız, beyaz yakalı işçilersiniz, kahkalar atan ama içi kan ağlayan etrafa gülücükler saçan , solçu görünümlü faşistlersiniz, hadi itiraf edin beyler … Kiliseleri Camileri dolduran kalabalıklar içinde dualar eden, yığınlar halindeki ateistlersiniz. Son cümle kızdırdı mı seni? Sakin ol konuşarak anlaşabiliriz.
Evet TANRININ PİÇLERİ size çizilen sınırlar içinde belirlenen birkaç güzergahtan dışarı çıkamayan, özgür olduğunuzu düşünmeniz için tasarlanmış kısır döngünün içinde göz yaşları içinde kahkahalar atan aptallarsınız,  ya da kapitalizmin size sus payı olarak verdiği 3-5 kuruşu yine sahipleriniz firmalarında harcayıp bunu da göremeyecek kadar kör olan ya da görüp te ses çıkartamayan aciz itaatkarlarsınız.
            Ben ?
            Ben sizim siz bensiniz bir dirhem az bir dirhem fazla bütün fark bu kadar işte...


Paylaşmak güzeldir. Lütfen sizde paylaşın...Herkesyazar Ara